ГОЛЕМ ИНТЕРЕС ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ПАНЕЛИ ПРОСЛЕДЕН СО МНОГУ СОПКИ, упатените укажуваат на опциите кои ги имаат граѓаните


Поскапувњето на струјата ги здрма и граѓани кои интензивно трагаат како да постават сончеви панели на своите покриви со цел да ги намалат сметките за струја ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот пред колапс. Не може да го издржи ударот од високите сметки за струја. Бараат Владата итно да им помогне – во спротивно ќе мора да стават клуч на ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Во овој момент нема поголем проблем за македонската економија од цената на струјата. Владата мора да најде избалансирани решенија кои ќе му овозможат на бизнис ...
| | веќе видена | слични

Комората верува дека оваа недела нејзините предлози ќе бидат разгледани од владата. Од комората велат дека потребно е да се зголеми домашното производство: ...
| | веќе видена | слични

„Треба да разбереме дека во нашата економија сега излегуваат слабостите, ние сега ја плакаме цената за изминатите 30 години, енергетските проблеми не можат да ...
| | веќе видена | слични

Според Комората, потребна е итна реакција зашто времето поминува, а ризициите се зголемуваат. Комората очекува нејзините предлози оваа недела да бидат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

– Стопанската комора на Северна Македонија денеска на прес-конференција ќе се осврне на проблемот со цената на струјата од која зависи опстанокот на фирмите и ...
| | веќе видена | слични

На прес-конференцијата, како што е најавено, ќе се обрати потпретседателот на Комората Зоран Јовановски. На средбата, што во јули се одржа меѓу Македонската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Чешка веќе има обезбедено резерви во магацини и испораки од други извори за следните 11 месеци доколку Русија престане да испорачува гас за Европа, под услов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески во авторска колумна посочи дека бизнис секторот е подготвен заедно со надлежните во текот на следната седмица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМ ИНТЕРЕС ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ПАНЕЛИ ПРОСЛЕДЕН СО МНОГУ СОПКИ, упатените укажуваат на опциите кои ги имаат граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: