Високите цени на нафтата му ги наполнија џебовите на саудиски АРАМКО

2 копии

Рецесијата во Германија, најголемата според обемот економија во еврозоната, е сѐ поверојатна, додека инфлацијата ќе продолжи да забрзува и оваа есен би можело ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Рецесија во Германија, најголемата економија во еврозоната, е сè поверојатна, а инфлацијата ќе продолжи да се забрзува и би можела да го достигне својот врв ...
| | веќе видена | слични

Кинеската централна банка ги намали каматните стапки во настојувањето да го поткрепи погодениот од кризата пазар на недвижнини и да го поттикне растот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанската министерка за економија и финансии Делина Ибрахимај изјави дека инфлацијата во земјата минатиот месец била пониска од стапката на инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Со индустрија, која во голема мера е зависна од рускиот гас, Германија е меѓу најранливите европски земји на какво било нарушување на снабдувањето со енергија, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Американскиот долар денес достигна нов петнеделен максимум наспроти главните валути, откако повеќе функционери на американските ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа во понеделникот, ставајќи крај на тридневните добивки, бидејќи инвеститорите беа загрижени дека агресивното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека нападите во прашални форми до претседателот на СДСМ и премиер ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсул а фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
сите 374 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Високите цени на нафтата му ги наполнија џебовите на саудиски АРАМКО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: