Кој му заби „НОЖ ВО ГРБ“ на Трамп?

2 копии
4 копии

Републиканската претставничка во Конгресот, Лиз Чејни, гласен критичар на поранешниот претседател Доналд Трамп, сигнализираше дека може да се кандидира за ...
| | веќе видена | слични

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
| | веќе видена | слични

ЏЕКСОН, Вајо, 17 август (Ројтерс) - Лиз Чејни, жестока републиканска критичарка на Доналд Трамп која одигра значајна улога во истрагата на Конгресот за нападот ...
| | веќе видена | слични

Републиканската конгресменка Лиз Чејни, позната по јавните критики упатени кон поранешниот американски претседател Доналд Трамп, изминативе денови се најде на ...
| | веќе видена | слични

За време на неодаменшната рација во домот на Трамп во Флорида, ФБИ пронашле компромитирачки информации за францускиот претседател Макрон, објави Фокс Њуз. Не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 99 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 194 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 427 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман изразија „задоволство“ по размената на затвореници со Украина, ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој му заби „НОЖ ВО ГРБ“ на Трамп?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: