Ранет маж донесен во болница во Куманово, по расправија за имотно-правни односи

Вчера во 18.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреда во нога од огнено оружје бил донесен М.М.(40) од с.Липково, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во неделата во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Миле Поп Јорданов“, на подрачјето на скопската општина Карпош, пред угостителски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

СВР Скопје информира дека на ул. „Миле Поп Јорданов“ во 19.35 часот се случил инцидент, кога имало пукање со огнено оружје и притоа едно лице е повредено. „Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
сите 359 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 288 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Кинезите се степале по кратка расправија, а тепачката ја снимила надзорната камера. На видеото се гледа како мажите се удираат со палки и дека еден од нив се ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ранет маж донесен во болница во Куманово, по расправија за имотно-правни односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: