На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 30 минути, а на ГП Табановце околу еден час и за влез и излез

83 копии

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Поради паднато дрво, од 17:50 часот во прекин е сообраќајот во двата правци на патот Битола – ГП Меџитлија, соопшти АМСМ.Сообраќајот на другите државни патишта ...
| | веќе видена | слични

На граничниот премин „Табановце“ се чека околу еден час за излез и влез во државата, а на граничниот премин „Богородица“ околу 40 минути , информира Автомото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 16:30 часот целосно е во прекин сообраќајот на регионалниот пат кон граничниот премин Клепало во Берово. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Од денеска до 12 септември нема да се вози на патот Охрид – Ресен преку Галичица. Како што информира АМСМ, во наведениот период ќе се вршат градежни работи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 30 минути, а на ГП Табановце околу еден час и за влез и излез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: