Инфлација и страв од недостиг на храна: КАКО ЌЕ СЕ СПРАВИМЕ СО НАЈВИСОКИТЕ ЦЕНИ ВО ИСТОРИЈАТА?

Постојано следење, релаксирање на регулативите и продолжување на увозот на жито – ова се дел од мерките со кои ЕУ се обидува да го спречи недостигот на храна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рецесијата во Германија, најголемата според обемот економија во еврозоната, е сѐ поверојатна, додека инфлацијата ќе продолжи да забрзува и оваа есен би можело ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Рецесија во Германија, најголемата економија во еврозоната, е сè поверојатна, а инфлацијата ќе продолжи да се забрзува и би можела да го достигне својот врв ...
| | веќе видена | слични

Кинеската централна банка ги намали каматните стапки во настојувањето да го поткрепи погодениот од кризата пазар на недвижнини и да го поттикне растот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанската министерка за економија и финансии Делина Ибрахимај изјави дека инфлацијата во земјата минатиот месец била пониска од стапката на инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Со индустрија, која во голема мера е зависна од рускиот гас, Германија е меѓу најранливите европски земји на какво било нарушување на снабдувањето со енергија, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Американскиот долар денес достигна нов петнеделен максимум наспроти главните валути, откако повеќе функционери на американските ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа во понеделникот, ставајќи крај на тридневните добивки, бидејќи инвеститорите беа загрижени дека агресивното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 424 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 45 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 365 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлација и страв од недостиг на храна: КАКО ЌЕ СЕ СПРАВИМЕ СО НАЈВИСОКИТЕ ЦЕНИ ВО ИСТОРИЈАТА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: