Градоначалник на град во Украина: Ризиците за нуклеарната централа Запорожје се зголемуваат секој ден

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје е под контрола и денеска немаше украински артилериски напади, објави Владимир Рогов, член на Главниот совет на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар, објавија дел од руските медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Системот за заштита во нуклеарната централа Запорожје е подигнат на повисоко ниво поради можноста од напад на украинските сили, јавува Б92 . – Заштитниот ...
| | веќе видена | слични

Членот на Главниот административен совет на регионот Запорожје, Владимир Рогов, го повика населението што живее во регионите на Украина контролирани од Киев да ...
| | веќе видена | слични

Украинската армија изведе околу 25 тешки артилериски напади од американските хаубици М777 врз Енергодар и нуклеарната централа Запорожје во изминатите два ...
| | веќе видена | слични

Членот на главниот административен Совет на областа Запорожје, Владимир Рогов изјави дека е потребно да се прогласи режим на молк околу нуклеарната централа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалник на град во Украина: Ризиците за нуклеарната централа Запорожје се зголемуваат секој ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: