Зеленски се закани: ЌЕ ПУКАМЕ НА СИТЕ РУСКИ ВОЈНИЦИ кои ја загрозуваат нуклеарната Запорожје


Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
| | веќе видена | слични

Тоа ја поттикна одлуката да се воведе забрана за масовни собири во метрополата. Зеленски рече дека една од клучните цели на непријателот е да ја понижи ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Џо Бајден, францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје е под контрола и денеска немаше украински артилериски напади, објави Владимир Рогов, член на Главниот совет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во телефонскиот разговор во неделата, четворицата лидери, исто така, ја повторија својата поддршка за украина против руската инвазија. Москва и Киев меѓусебно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија, Франција, Германија и САД ја истакнаа потребата да се осигура безбедноста на нуклеарните инсталации загрозени од војната во Украина. Во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерите на САД, Франција, Германија и Велика Британија во денешниот телефонски разговор упатија апел на „воздржаност“ по прашањето за украинската нуклеарна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Членките на Европската унија почнаа да ги повикуваат на кординиран разговор руските амбасадори во нивните престолнини по анексијата на Русија на четирите ...
сите 489 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски се закани: ЌЕ ПУКАМЕ НА СИТЕ РУСКИ ВОЈНИЦИ кои ја загрозуваат нуклеарната Запорожје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: