ММФ ВЕРОЈАТНО СЛАВИ И НАЗДРАВУВА-ЌЕ ИМА МНОГУ РАБОТА: Економистот Катиќ за претстојното сценарио во кое е вклучен и Путин

Економистот Небојша Катиќ, кој 20 години живее и работи во Лондон вели дека ММФ веројатно слави и наздравува бидејќи ќе има многу работа. Во еден од неговите ...
| | веќе видена | слични

Знаеме дека алгоритмите владеат со светот на социјалните мрежи, но не знаевме дека се користат и за менаџерски одлуки, како онаа за тоа кои вработени да се ...
| | веќе видена | слични

Во ситуација кога е се потешко да се најде соодветен и добро обучен мајстор за која било занаетчиска работа, никого веќе не го изненадува фактот дека многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од милион Французи ги напуштиле своите работни места во периодот од октомври минатата година до март оваа година, според студијата на истражувачкото ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Работници во Франција ги напуштија своите работни места во рекорден број на крајот на 2021 година и на почетокот на 2021 година, главно во потрага по постојана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 9 минути Населението на Европската унија старее. Како резултат на тоа, европските земји се соочуваат со недостиг на работна сила во неколку ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста продолжува да се намалува и во јули годинава, но она што е забележливо, е дека трендот како да забавува, согласно бројките на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
сите 359 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 288 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Кинезите се степале по кратка расправија, а тепачката ја снимила надзорната камера. На видеото се гледа како мажите се удираат со палки и дека еден од нив се ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ ВЕРОЈАТНО СЛАВИ И НАЗДРАВУВА-ЌЕ ИМА МНОГУ РАБОТА: Економистот Катиќ за претстојното сценарио во кое е вклучен и Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: