Попладнево инцидент на плоштадот Скендербег, повредена е малолетничка

Денеска во 02.50 часот во Полициска станица Бит Пазар, Б.Ш. пријавила дека нејзината малолетна ќерка била повредена на плоштадот Скендербег. – Б.Ш. од Скопје ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пукање со пиштол вчеравечер пред угостителски објект во скопската населба Козле, еден човек е ранет, соопшти полицијата.На 21.08.2022 во 19.35 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Вчера попладне во 17 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреди бил донесен малолетник од Куманово.Според пријавеното, ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во Медицински центар Куманово со повреди од струен удар бил донесен малолетник од Куманово. Според пријавеното, малолетникот се здобил со повреди од ...
| | веќе видена | слични

На младите луѓе во државава изгледа не им е јасно дека не треба да се качуваат по вагони за да прават селфија, бидејќи тоа е многу ризично. Повторно имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 404 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попладнево инцидент на плоштадот Скендербег, повредена е малолетничка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: