Малолетно девојче повредено со тврд предмет кај „Скендер бег“

5 копии

Во пукање со пиштол вчеравечер пред угостителски објект во скопската населба Козле, еден човек е ранет, соопшти полицијата.На 21.08.2022 во 19.35 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Вчера попладне во 17 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреди бил донесен малолетник од Куманово.Според пријавеното, ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во Медицински центар Куманово со повреди од струен удар бил донесен малолетник од Куманово. Според пријавеното, малолетникот се здобил со повреди од ...
| | веќе видена | слични

На младите луѓе во државава изгледа не им е јасно дека не треба да се качуваат по вагони за да прават селфија, бидејќи тоа е многу ризично. Повторно имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетно девојче повредено со тврд предмет кај „Скендер бег“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: