Пукање во Липково: Еден повреден во роднинска караница за имот

5 копии
4 копии

Во пукање со пиштол вчеравечер пред угостителски објект во скопската населба Козле, еден човек е ранет, соопшти полицијата. На 21.08.2022 во 19.35 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вчера попладне во 17 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреди бил донесен малолетник од Куманово.Според пријавеното, ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во Медицински центар Куманово со повреди од струен удар бил донесен малолетник од Куманово. Според пријавеното, малолетникот се здобил со повреди од ...
| | веќе видена | слични

На младите луѓе во државава изгледа не им е јасно дека не треба да се качуваат по вагони за да прават селфија, бидејќи тоа е многу ризично. Повторно имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 463 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 309 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 250 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 313 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Липково: Еден повреден во роднинска караница за имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: