САУДИСКИОТ НАФТЕН ГИГАНТ ИМА РЕКОРДЕН ПРОФИТ: Компанијата Арамко оствари 48 милијарди долари само во вториот квартал од 2022

Саудискиот нафтен гигант Арамко го собори сопствениот рекорден профит бидејќи во вториот квартал од оваа година оствари профит од 48 милијарди долари. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Кина ја зголемува зависноста од руските енергетски извори – од почетокот на војната во Украина платила 35 милијарди долари за купување на руски природен гас, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цената на гасот во Европа продолжи да расте и во моментов се движи над 3.000 долари за илјада кубни метри, поскапувајќи за 20 отсто од почетокот на денешното ...
| | веќе видена | слични

ЦЕНАТА на гасот во Европа надмина 3.000 долари за илјада кубни метри, по веста дека „Северен тек“ од 31 август ќе престане да работи на три дена поради ремонт. ...
| | веќе видена | слични

Цената на гасот во Европа денеска се искачи над 2.800 долари за 1.000 кубни метри, за прв пат од почетокот на март, откако „Гаспром“ најави тридневен прекин на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот енергетски концерн Газпром за крајот на август најави тридневен прекин на доставата на гас за Германија преку гасоводот Северен тек 1. Причината за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за економија Роберт Хабек ја отфрли идејата за продолжување на работата на трите преостанати германски нуклеарни централи за да се заштеди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Во Собранието денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања. Синоќа премиерот Димитар Ковачевски за денешната седница за пратенички прашања ...
сите 455 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 185 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 623 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 155 | | | веќе видена

Прилично облачно време не очекува овој четврток. УХМР најавува дожд попладне во посеверните делови од земјава. Ќе дува и ветер а максималните дневни ...
сите 206 | | | веќе видена

Обединетите Нации денеска повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите, кои се борат за женските права во земјата. – Сите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САУДИСКИОТ НАФТЕН ГИГАНТ ИМА РЕКОРДЕН ПРОФИТ: Компанијата Арамко оствари 48 милијарди долари само во вториот квартал од 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: