КОВАЧЕВСКИ: Ова е иднината, нашиот влог од 130 милиони евра за електричниот автомобил „E-Go“ во Тетово е влог за идните генерации

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Пожар избувнал претпладнево околу 10 часот во фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона во Штип. Според портпаролот на Клиничка болница – Штип, Марина ...
| | веќе видена | слични

Пожар избувнал околу 10 часот во фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона (ТИРЗ) во Штип. Пожарот набргу бил пријавен по што пожарникарите реагирале и ...
| | веќе видена | слични

-Во болницата се хоспитализирани двајца пациенти со телесни повреди, прегледани се од доктор Серафимов и доктор Николов, направени се компјутерска томографија ...
| | веќе видена | слични

Најавата дека германската компанија „Некст.е.го мобиле“ ќе изгради фабрика во Тетово за електрични возила и присуството на половина Влада на свеченоста, ...
| | веќе видена | слични

Според најавите на властите оваа компанија треба да инвестира 130 милиони евра, а од нив дури до 35% да бидат државна помош. Тоа значи дека од буџетот на сите ...
| | веќе видена | слични

Ќе се гради или не скоро фабриката за електрични возила во тетовската технолошко-индустриско развојна зона се поставува прашањето откако денес таму не можат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 297 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Ова е иднината, нашиот влог од 130 милиони евра за електричниот автомобил „E-Go“ во Тетово е влог за идните генерации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: