16-годишно лице возач на мопед, тешко повредено по удар со автомобил во Битола

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 20.08.2022 во 11.30 часот било пријавено дека во с.Тимјаник-неготинско И.Ѓ.(61) од Демир Капија, вработен во фирма од Неготино, при изведување на работни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера на магистралниот пат Охрид-Битола на влезот за селото Куратица се случила сообраќајна несреќа помеѓу автомобил со охридски регистарски ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични

Вчера на магистралниот пат Охрид-Битола на влезот за селото Куратица се случила сообраќајна несреќа помеѓу автомобил со охридски регистарски ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Од СВР Тетово информираат дека денеска околу 10 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Илинденска” во Гостивар, патничко моторно возило, кое веднаш го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 432 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 362 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски во синоќешното обраќањр повторно ги осуди референдумот на проруските власти во четири украински региони, ...
сите 239 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

16-годишно лице возач на мопед, тешко повредено по удар со автомобил во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: