МВР: Приведени десет лица, пронајдена дрога и оружје во угостителски објекти во Битола


Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денеска (21.08.2022) во рамки на оперативниот план „Безбедно лето 2022“ полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, СВР Штип и други ...
| | веќе видена | слични

Една фирма и четири лица добија кривични пријави за обидот за криумчарење на 7 тони цвет од канабис, што на нелегалниот пазар на наркотични средства би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против П.С.(30) од Струга, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело ,,злоупотреба на лични податоци“. Во ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.С. (55) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување“. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Приведени десет лица, пронајдена дрога и оружје во угостителски објекти во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: