Напаѓачот кој повреди осум лица во Ерусалим, се предал

4 копии

Палестинскиот претседател Махмуд Абас повика на ослободување на сите палестински затвореници од израелските затвори. – Мораме да инсистираме на нашето барање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претходно, израелската војска објави дека спроведе ноќни претреси во седум организации во градот Рамалах на Западен Брег, каде се наоѓа седиштето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вашингтон во текот на вчерашниот ден соопшти оти е „загрижен“ откако израелските власти затворија неколку палестински невладини организации, што делуваат на ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон порача дека е „загрижен“ откако израелските власти затворија неколку палестински невладини организации кои дејствуваа на Западниот брег (на реката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ оцени дека обвинувањата на Израел против низа палестински невладини организации не се издржани, и ќе продолжи да ги финансира, јави дописничката на МИА од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германски чувар е уапсен откако салутирал со нацистички поздрав пред група израелски спортисти што го посетиле споменикот на жртвите од масакрот на Олимписките ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска го повлече вчерашното обвинување за извршени израелски 50 холокаусти, појаснувајќи дека неговата намера била само ...
| | веќе видена | слични

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера се воздржа од извинување за крвавиот напад на палестинските милитанти врз израелските спортисти за време на Летните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 393 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 78 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 290 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напаѓачот кој повреди осум лица во Ерусалим, се предал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: