ПОВИСОКИ ЦЕНИ И ЗА ДЕЦАТА: Училишниот прибор поскап за 50 отсто, за прваче со ранче во просек родителот треба да плати околу 100 евра


6 копии

Пред почетокот на учебната година, родителите веќе почнаа да ги подготвуваат своите деца за училиште. Се купуваат тетратки, училишен прибор, ранци и останат ...
| | веќе видена | слични

– Во услови на енормни поскапувања, на зголемени цени на сите основни продукти и добра што претставуваат елементарни услови за живеење, а за многумина станаа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Општина Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките за електрична енергија на социјално загрозените семејства. За таа цел, како што информираат од оваа скопска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платформата „Ways2Help“ организира акција за донирање на училишен прибор за деца од социјално загрозени семејства. Донациите ќе може да се остварат од 18 до 26 ...
| | веќе видена | слични

На први септември најмногу му се радуваат првачињата, но и нивните родители, кои учебната година ќе ја дочекаат со значително испразнет семеен буџет. За две ...
| | веќе видена | слични

Ако минатата година за помалку од 60 до 100 денари можевте да купите дрвени боички за во училиште, оваа година тие изнесуваат над 120 денари, празна торбичка ...
| | веќе видена | слични

Летниот распуст е во завршна фаза, до почетокот на новата учебна година остануваат уште недели , па родителите почнаа со подготовки на своите деца за училиште. ...
| | веќе видена | слични

Се купуваат тетратки, училишен прибор, ранци и останат училишен материјал, но за разлика од минатите години сега цените се повисоки во просек за 50 до 60 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 325 | | | веќе видена

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 289 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 363 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВИСОКИ ЦЕНИ И ЗА ДЕЦАТА: Училишниот прибор поскап за 50 отсто, за прваче со ранче во просек родителот треба да плати околу 100 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: