ПОГОДЕНО Е СКЛАДИШТЕТО ЗА НУКЛЕАРЕН ОТПАД-АЛАРМ ВО ЗАПОРОЖЈЕ: Утринава повотрно гранати врз најголемата нуклеарна централа во Европа


Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во телефонскиот разговор во неделата, четворицата лидери, исто така, ја повторија својата поддршка за украина против руската инвазија. Москва и Киев меѓусебно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска е 180 ден од војната во Украина.Руските сили продолжија со офанзивата во неколку украински региони, а украинскиот претседател Володимир Зеленски ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија, Франција, Германија и САД ја истакнаа потребата да се осигура безбедноста на нуклеарните инсталации загрозени од војната во Украина. Во ...
| | веќе видена | слични

Успешниот украински напад врз штабот на паравоената група Вагнер во Донбас не само што беше еден од најразорните во сегашната фаза на војната, туку и брзо ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерите на САД, Франција, Германија и Велика Британија во денешниот телефонски разговор упатија апел на „воздржаност“ по прашањето за украинската нуклеарна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Институциите мора да го расчистат спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителната станица, како и обвинувањата за сторен криминал кои јавноста ги ...
сите 668 | | | веќе видена

Но, Прага вели дека нема да им даде хуманитарни визи.„Ова е ситуација без преседан“, рече Анита Хипер, портпаролка на Комисијата задолжена за миграција. ...
сите 316 | | | веќе видена

„Откако беше фатен во лага дезертерот Ковачевски никаде го нема да појасни кога лажеше, дали кога велеше дека војска не отслужил заради школувањето, или кога ...
сите 302 | | | веќе видена

Во украински региони под руска контрола утрово почна гласањето на референдум за приклучување кон Русија, пренесе Бета. Сепаратистичките власти го најавија ...
сите 186 | | | веќе видена

Со оглед на тоа дека денот е прогласен за национален празник, во зградата на парламентот во Канбера се одржа комеморација за кралицата Елизабета, која како шеф ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОГОДЕНО Е СКЛАДИШТЕТО ЗА НУКЛЕАРЕН ОТПАД-АЛАРМ ВО ЗАПОРОЖЈЕ: Утринава повотрно гранати врз најголемата нуклеарна централа во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: