НАЈБОГАТИОТ ХРВАТСКИ БИЗНИСМЕН И ИНОВАТОР СЕ ПОФАЛИ: Мате Римац видно возбуден објави вест за опремата од Канада

Мате Римац на својата Фејсбук страница објави видео во кое вели дека од Канада конечно во Хрватска пристигнала опремата за производство на 50 илјади батерии ...
| | веќе видена | слични

На автомобилската недела во Монтереј, Линколн го претстави „L100“, својот футуристички концепт за „електрифицирана мобилност“, инспириран од првиот луксузен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Институциите мора да го расчистат спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителната станица, како и обвинувањата за сторен криминал кои јавноста ги ...
сите 467 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 282 | | | веќе видена

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на ...
сите 326 | | | веќе видена

Компанијата „Адора Инженеринг“ денеска соопшти дека изгледите за постигнување договор само за закуп доколку нема јасна интенција за купопродажба на топланите ...
сите 160 | | | веќе видена

– Расправија поради место за седење е причина за синоќешната физичка пресметка помеѓу двајца малолетници во автобус на ЈСП во Кисела Вода. Како што ...
сите 67 | | | веќе видена

За време на викендот утрата ќе бидат студени, а дневната температура ќе биде во пораст, кој ќе биде позначителен на почетокот на следната седмица. Како што ...
сите 235 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 65 | | | веќе видена

Финска има намера значително да го ограничи влезот на Русите и издавањето визи, јавува финската јавна телевизија. Претходно, Финците објавија дека сообраќајот ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈБОГАТИОТ ХРВАТСКИ БИЗНИСМЕН И ИНОВАТОР СЕ ПОФАЛИ: Мате Римац видно возбуден објави вест за опремата од Канада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: