Што доби Македонија 21 година по Рамковниот договор


„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хелсиншки комитет бара јавна осуда за ширењето меѓуетничка омраза. Овој став е прикажан во соопштение испратено до медиумите. „Хелсиншкиот комитет за човекови ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права соопшти дека со загриженост констатира дека државната прослава на годишнината од потпишувањето на Охридскиот договор во ...
| | веќе видена | слични

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Таканаречениот „Мировен фестивал” за само неколку минути стана простор за етнички национализам, започнувајќи со исвиркување на водителката кога почнала да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на најголемата косовска парламентарна опозициска партија, Демократска партија на Косово (ПДК), Мемли Красниќи, по повод 10-годишнина од смртта на Арбен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој ден нов скандал од владата на Ковачевски. На партиската прослава на ДУИ и СДСМ пред два дена, присутните на настанот го исвиркаа македонскиот јазик. Уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Џафери како претседател си има преземено малку поголема моќ од она што реално му го дава Уставот и законите, вели пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране ...
сите 547 | | | веќе видена

„Помина цела недела откако јавно објавив, но и формално до архивата на Градот доставив неотповиклива оставка. Веднаш потоа градоначалничката Арсовска на ...
сите 331 | | | веќе видена

– Немам контакт со никого и со ниту еден политички лидер, поранешен и сегашен, надвор од професијата што ја работам во Град Скопје. Вака одговори скопската ...
сите 332 | | | веќе видена

Осми ден трае молкот од ВМРО-ДПМНЕ за евентуалната позврзаност на шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски со спорниот тендер од 136 милиони евра за ...
сите 189 | | | веќе видена

Како што се ближи грејната сезона, така се повеќе се поставува прашањето дали ќе има рестрикции на струја во земјава. Властите засега убедуваат дека нема да ...
сите 210 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски не само што е дезертер, туку е и лажов. Тоа се докажа со неговите контрадикторни изјави во кои еднаш вели дека воениот рок не го служал ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што доби Македонија 21 година по Рамковниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: