Украина: САД ДА ГИ САНКЦИОНИРА СИТЕ РУСКИ БАНКИ


2 копии
2 копии

Украина ја загуби финансиската независност и не може да опстане без западните фондови, изјави претседателот на Државната дума на Русија, Вјачеслав Володин. Тој ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа ги предупреди Украинците да бидат внимателни следната недела, кога земјата ќе го слави денот на својата ...
| | веќе видена | слични

Признанието на украинскиот претседател дека знаел за предупредувањата на американските разузнавачи дека Русија се подготвува да ја нападне Украина предизвика ...
| | веќе видена | слични

Признанието на украинскиот претседател дека знаел за предупредувањата на американските разузнавачи дека Русија се подготвува да ја нападне Украина, а не кажал, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 318 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 287 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 147 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 232 | | | веќе видена

9 дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност. Пред 9 дена македонската јавност беше ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина: САД ДА ГИ САНКЦИОНИРА СИТЕ РУСКИ БАНКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: