Британија е ТАМАН ЗА НУКЛЕАРКА – Рускиот новинар пак се закани

4 копии

Руската амбасада во САД побара од Белата куќа и Стејт департментот да му издадат визи на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и на сите членови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова го изјави рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов.„Амбасадата веќе се обрати до Белата куќа и Стејт департментот со барање да ги исполни обврските на ...
| | веќе видена | слични

Според украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, Западот го чека падот на Украина. Тој вели дека западни политичари го прашувале уште колку ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Москва препорачува Вашингтон да се воздржи од провокации поради доаѓањето на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во Њујорк на Генералното ...
| | веќе видена | слични

Плановите на САД да ја изолираат Русија во светот пропаднаа, што ги објаснува обидите на Вашингтон да ја означи Русија како државен „спонзор на тероризмот“ ...
| | веќе видена | слични

Захарова ја коментираше намерата на САД да ја прогласат Русија за спонзор на тероризмот.Во Москва се надеваат дека Соединетите Американски Држави разбираат ...
| | веќе видена | слични

Секое можно американско запленување на руски резерви целосно ќе ги уништи билатералните односи меѓу Москва и Вашингтон, изјави шефот на Северноамериканскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 462 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Подводното истекување на гас од оштетените гасоводи „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ носи огромни количества метан во атмосферата, а како стакленички гас, ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија е ТАМАН ЗА НУКЛЕАРКА – Рускиот новинар пак се закани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: