Тајван им се заблагодари на САД

7 копии

Министерството за одбрана на Тајван денеска соопшти дека забележало 12 кинески авиони и пет бродови во околината на Тајван. Во соопштението се наведува и дека ...
| | веќе видена | слични

Јапонија размислува да распореди 1.000 крстаречки ракети со долг дострел за да се одбрани од растечката закана од Кина, објави весникот „Јомиури“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постоечкото оружје ќе биде модифицирано за да се зголеми дострелот од 100 на 1.000 километри, пишува весникот, повикувајќи се на владини извори.Оружјето, кое ...
| | веќе видена | слични

Јапонија разгледува распоредување 1.000 крстосувачки проектили со долг дострел за да ја зајакне својата способност за противнапад против Кина, извести во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонија размислува да распореди 1.000 крстосувачки ракети со долг дострел за да ја зајакне својата способност за контранапад против Кина, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајван им се заблагодари на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: