Долг пат до фотоволтаици – многу сопки за граѓаните кои сакаат да произведуваат струја


Расте интересот и барањата за промена на броилата. Граѓаните очекуваат фотоволтаиците на покривите на нивните домови магично да им го решат проблемот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески во авторска колумна посочи дека бизнис секторот е подготвен заедно со надлежните во текот на следната седмица ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единаесет месеци по мојот текст „Комета може и да нѐ промаши, но струјата 'ќе нѐ дрма' во наредниот период", можеме да констатираме дека и кометата сѐ уште се ...
| | веќе видена | слични

„Во овие 11 месеци издадовме стотици соопштенија, напишавме 10-тици колумни, одржавме уште толку средби и разговори со Владата и денеска се наоѓаме пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанствениците тврдат дека сите тие имаат дозвола за приклучок, но поради административни пречки нивното приклучување не се реализира. Стопанствениците ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 558 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 186 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 72 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Долг пат до фотоволтаици – многу сопки за граѓаните кои сакаат да произведуваат струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: