Украинската војска онеспособила уште еден клучен мост во Херсон


Украинската војска објави дека онеспособила уште еден мост што е клучен за руските окупациски сили во јужниот регион Херсон. Таа додаде дека мостот на браната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа ги предупреди Украинците да бидат внимателни следната недела, кога земјата ќе го слави денот на својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британското Министерство за одбрана го објави најновиот разузнавачки извештај за војната во Украина. Во својот извештај, Министерството наведува дека од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар, објавија дел од руските медиуми, ...
| | веќе видена | слични

179-ти ден од војната: Володимир Зеленски, претседателот на Украина, вели дека инспекторите ќе ја посетат Меѓународната агенција за атомска енергија би ...
| | веќе видена | слични

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар со оружјата со долг дострел испорачани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виталиј Ким, гувернерот на регионот Миколаев, на апликацијата Телеграм напиша дека меѓу повредените има четири деца. Во нападот беа оштетени неколку приватни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 375 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Новите санкции се насочени кон поединци за кои австралиската влада вели дека го кршат меѓународното право за да ги легитимизираат руските акции во Украина ...
сите 597 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 215 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинската војска онеспособила уште еден клучен мост во Херсон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: