НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ ПОВТОРНО ЦЕЛ НА НАПАДИ: Страшни сценарија ако протече радиоактивен отпад


– Енергодар и нуклеарната централа повторно се мета на гранатирање на украинските сили. Според очевидци, во градот повторно се слушаат експлозии – напиша на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа ги предупреди Украинците да бидат внимателни следната недела, кога земјата ќе го слави денот на својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британското Министерство за одбрана го објави најновиот разузнавачки извештај за војната во Украина. Во својот извештај, Министерството наведува дека од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар, објавија дел од руските медиуми, ...
| | веќе видена | слични

179-ти ден од војната: Володимир Зеленски, претседателот на Украина, вели дека инспекторите ќе ја посетат Меѓународната агенција за атомска енергија би ...
| | веќе видена | слични

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар со оружјата со долг дострел испорачани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виталиј Ким, гувернерот на регионот Миколаев, на апликацијата Телеграм напиша дека меѓу повредените има четири деца. Во нападот беа оштетени неколку приватни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ ПОВТОРНО ЦЕЛ НА НАПАДИ: Страшни сценарија ако протече радиоактивен отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: