СДСМ: Рамковниот ни е патоказ што ни ги отвори вратите, а со нашата државничка политика сега сме членка на НАТО и веќе преговараме со ЕУ


Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за политички систем Артан Груби објави фотографии од синоќешниот мировен фестивал што го организира на плоштадот „Скендербег“, по повод ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
| | веќе видена | слични

Во оваа прилика изразувам благодарност до сите  илјадници присутни кои беа заедно со уметниците кои вчера вечер настапија. Пред прославата синоќа во Скопје, во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска , по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор, на Фејсбук напиша дека документот што беше потпишан во 2001 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Известувачот за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук смета дека Охридскиот договор кој беше потпишан пред 21 година, донесе мир и стабилност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција им честита на сите граѓани на државата по повод 21-годишнината од потпишувањето на Охридскиот мировен договор, правниот акт ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денеска се навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција по повод 21-годишнината од потпишувањето на Охридскиот мировен договор, оценува дека тој правен акт кој утврди вистинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

>Портпаролот на коалицијата помеѓу клептоманите од СДС и уценетата Данела Арсовска и денес сее магла за да ги покрие скандалите на неспособната Влада и ...
сите 341 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски и сопругата Елизабета Ѓоргиевска вчера и денеска се во посета на Лондон по повод државниот погреб на кралицата Елизабета Втора. Во ...
сите 250 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 286 | | | веќе видена

Дезертерот Ковачевски не треба да манипулира со јавноста. ВМРО-ДПМНЕ е за заштита на државните интереси, а против предавствата на дезертерот Ковачевски и ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Рамковниот ни е патоказ што ни ги отвори вратите, а со нашата државничка политика сега сме членка на НАТО и веќе преговараме со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: