Лефков: Прославата за Рамковниот договор е приватна забава на ДУИ


Референдум како рецепт за стопирање на штетните последиците од прифаќањето на т.н. француски предлог со кој треба да се откочи членството во ЕУ и притоа да се ...
| | веќе видена | слични

На прашањето дали стравува дека можеби нема не се обезбеди двотретинско мнозинство за уставните измени,министерот за надворешни работи Бујар Османи потенцира ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Преговорите за членство со ЕУ ги почнавме од дента на одржување на првата меѓувладина конференција, но не ќе можеме да го отвориме Поглавјето 23, доколку не го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата има должност да ги свика политичките партии поради општиот хаос што владее во државата. Ова е мислење на потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и Ковачевски немаат доволно пратеници за уставни измени и затоа не сакаат да ја постават на дневен ред во Собранието точката за отпочнување на процесот. ...
| | веќе видена | слични

Тоа е веќе јасно. Свесни се дека ако се постави и одбие, тогаш следниот чекор се предвремени парламентарни избори. А СДСМ и Ковачевски бегаат од избори и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер ...
сите 348 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Прославата за Рамковниот договор е приватна забава на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: