ОТВОРЕН БАЛКАН: Вучиќ, Ковачевски и Рама на 1 септември во Белград го отвораат саемот Винска визија на мајсторите на најдобри вина

10 копии

Во Белград од 1 до 4 септември 2022 година ќе се одржи првиот меѓународен саем за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ кој се организира под покровителство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонските традиционални производи и македонското вино денеска беа презентирани на Меѓународниот саем АГРА 2022 што се одржува во Словенија. Презентацијата ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одржаа два паралелни настани, еден во Македонија и еден во Словенија, а и двата ги поврзува „виното и вистината“ за проблемите на лозарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Горна Радгона, Република Словенија, денес официјално започна 60-то издание на меѓународниот саем АГРА 2022, на кој присуствуваше министерот за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, кој претстојува во посета на Словенија, оствари средба со словенечката министерка за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, деновиве е во службена посета на Република Словенија и ќе учествува на 60-тото издание ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ќе присуствува на 60-то издание на саемот АГРА 2022 кој се одржува во Горна Радгона во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Саемот на виното „Отворен Балкан“ (ОБ), од 1 до 4 септември, во Белград, кој го организираат владите на Србија, Македонија и на Албанија е добра можност за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 до 4 септември, Белград ќе биде домаќин на првиот Меѓународен саем за вино „Винска визија на „Отворен Балкан“ организиран од владите на Србија, Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТВОРЕН БАЛКАН: Вучиќ, Ковачевски и Рама на 1 септември во Белград го отвораат саемот Винска визија на мајсторите на најдобри вина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: