Германија ново елдорадо за работници и од Македонија

Во ситуација кога е се потешко да се најде соодветен и добро обучен мајстор за која било занаетчиска работа, никого веќе не го изненадува фактот дека многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од милион Французи ги напуштиле своите работни места во периодот од октомври минатата година до март оваа година, според студијата на истражувачкото ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Работници во Франција ги напуштија своите работни места во рекорден број на крајот на 2021 година и на почетокот на 2021 година, главно во потрага по постојана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 9 минути Населението на Европската унија старее. Како резултат на тоа, европските земји се соочуваат со недостиг на работна сила во неколку ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста продолжува да се намалува и во јули годинава, но она што е забележливо, е дека трендот како да забавува, согласно бројките на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Над 60 милиони фунти (72 милиони долари) храна во Обединетото Кралство отишла на отпад во првата половина од годината поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин им одобри на студентите од универзитетите и стручните колеџи со одложување на повикот за мобилизација. Овој потег уследи по ...
сите 244 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 239 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 61 | | | веќе видена

Тетовските пожарникари денес интервенираа на пожар на булеварот „Илинденска“ после пладне, гаснејќи оган што зафати дрвена барака наменета за продажба на ...
сите 89 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ново елдорадо за работници и од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: