21 година Рамковен договор


Претседателот Пендаровски порача дека со Рамковниот договор се зачувале суверенитетот и интегритетот на земјата и се поставиле темелите за уставни и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на најголемата косовска парламентарна опозициска партија, Демократска партија на Косово (ПДК), Мемли Красниќи, по повод 10-годишнина од смртта на Арбен ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за политички систем Артан Груби објави фотографии од синоќешниот мировен фестивал што го организира на плоштадот „Скендербег“, по повод ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
| | веќе видена | слични

Во оваа прилика изразувам благодарност до сите  илјадници присутни кои беа заедно со уметниците кои вчера вечер настапија. Пред прославата синоќа во Скопје, во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска , по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор, на Фејсбук напиша дека документот што беше потпишан во 2001 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Известувачот за Северна Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук смета дека Охридскиот договор кој беше потпишан пред 21 година, донесе мир и стабилност ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција им честита на сите граѓани на државата по повод 21-годишнината од потпишувањето на Охридскиот мировен договор, правниот акт ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денеска се навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денска на новинарско прашања поврзано со аферата Броило посочи дека станува збор за голем скандал каде наместо ...
сите 905 | | | веќе видена

– Компаниите чекаат поддршка од Владата и исполнување на нивните барања за надминување на последиците од енергетската криза. Доколку продолжи енергетската ...
сите 500 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека го поддржува протестот што утре е планиран во Охрид против отворањето на бугарскиот културен клуб именуван ...
сите 138 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска минатата недела назначи нов заменик градоначалник откако Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе ...
сите 175 | | | веќе видена

Полицијата во Тајланд соопшти дека вооружен маж нападнал центар за згрижување деца во североисточниот град Нонгбуа Ламфу денес, при што биле убиени најмалку 30 ...
сите 45 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 година Рамковен договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: