Буџет без јасна визија


Пратеникот Зеќир Рамчиловиќ кој гласаше ЗА уставни измени, откако си ја вработи сопругата во МВР, сега се пофали дека и неговиот син станал полцаец. Од тука, ...
| | веќе видена | слични

„Во државната администрација треба да се вработат 31,54 отсто Албанци, според правичната и соодветна застапеност на етничките заедници.’ – ова е препораката на ...
| | веќе видена | слични

1 Чекајќи ја новата американска амбасадорка Анџела Прајс Агелер, која на сенаторите во Вашингтон им вети дека главна задача ќе ѝ биде да се бори против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити за весникот Слободенн печат најави дека се разгледува можноста од блансерот да бидат ...
| | веќе видена | слични

Вработувањето според правичната и пропорционална застапеност ја разбранува јавноста откако Министерството за информатичко општество и администрација го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во контекст на предложената даночна реформа од страна на Министерството за финансии, АНАЛИТИКА тинк тенк укажува дека таа сама по себе имплицира големи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 558 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 152 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 72 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџет без јасна визија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: