САД: Москва нареди одржување референдуми во окупираните делови на Украина

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
| | веќе видена | слични

179-ти ден од војната: Володимир Зеленски, претседателот на Украина, вели дека инспекторите ќе ја посетат Меѓународната агенција за атомска енергија би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Информацијата ја соопшти шефот на окупациската воено-цивилна администрација во североисточниот украински регион Виталиј Ганчев.Тој вчера објави дека потпишал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Властите назначени од Русија, кои ја зазедоа украинската област Харков, формираа Министерски совет. Информацијата ја соопшти шефот на окупациската ...
| | веќе видена | слични

Тој вчера објави дека потпишал указ за именување на Андреј Алексеенко за негов заменик и претседател на Министерскиот совет на регионот Харков. Претходно ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот градоначалник на рускиот град Краснодар, Андреј Алексејенко е назначен на чело на новата влада во североисточна Украина што ја постави Русија, јави ...
| | веќе видена | слични

Русија се обидува да шири искривени информации за максималистичката цел што би сакала да ја постигне во војната против Украина , соопшти Институтот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Москва нареди одржување референдуми во окупираните делови на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: