Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и таму може да се случат несреќи


Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар со оружјата со долг дострел испорачани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виталиј Ким, гувернерот на регионот Миколаев, на апликацијата Телеграм напиша дека меѓу повредените има четири деца. Во нападот беа оштетени неколку приватни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар, објавија дел од руските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Рускиот лидер Владимир Путин изјави дека на претставници на ОН ќе им биде дозволено да го посетат и да го проверат нуклеарниот комплекс Запорожје. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Ова го соопшти Кремљ по разговорите меѓу Путин и францускиот претседател Емануел Макрон. Изјавата на Путин следува во време кога борбите продолжуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непречено ќе биде снабдувањето со топлинска енергија во претстојната грејна сезона, граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври, уверува Владата. Во тек се ...
сите 509 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 369 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и таму може да се случат несреќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: