Кина со рекорден извоз на автомобили во јули, поголем за 67% во споредба со лани

Кинескиот извоз на автомобили достигна нов месечен рекорд во јули, покажуваат најновите индустриски податоци на Кина. Автомобилските компании во земјата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Растот на производствените цени во Германија во јули го достигнал новото највисоко ниво откако бирото за статистика пред повеќе од 70 години почнало да ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Животните трошоци во Велика Британија повторно забележаа пораст во јули, дополнително оптоварувајќи ги семејствата во земјата. Инфлацијата на индексот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата во Велика Британија во јули пораснала на уште еден 40-годишен максимум бидејќи растечките цени на храна и енергија продлжиле да го зголемуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 394 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 77 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 290 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина со рекорден извоз на автомобили во јули, поголем за 67% во споредба со лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: