ДЗР: Низок степен на реализација на владините мерки за намалување на ефектите од пандемијата во секторот туризам

Државниот завод за ревизија (ДЗР) на својата веб-страница го објави конечниот ревизорски извештај од извршената ревизија на успешност на тема „Ефикасност на ...
| | веќе видена | слични

Парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата, зашато постојат индиции и сомнежи за криминал, најмногу при изградбата на автопатиштата Кичево – ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 16. август 2022 (ИНПРЕС) – Парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата, зашато постојат индиции и сомнежи за криминал, најмногу при ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Анализата на извршената ревизија на успешноста на „Задолжување на субјектите од јавниот сектор, степен на искористеност на кредитите и заемите, платени и ...
| | веќе видена | слични

Од Демократски сојуз бараат парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата. Ова го потенцираа во реакција испратена до медиумите по писмен пат. ...
| | веќе видена | слични

Мерките кои ги презеде владата за намалување на последиците од пандемијата се половично извршени. Тоа резултирало со недоискористување на предвидените ...
| | веќе видена | слични

Владините мерки за време на корона кризата кои беа преземени во секторот туризам не ги даде очекуваните резултати, покажува анализата на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗР: Низок степен на реализација на владините мерки за намалување на ефектите од пандемијата во секторот туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: