Уште два брода со украинско жито и прехранбени производи отпловија за Етиопија

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Бројот на луѓе кои се изложени на ризик од глад во Африканскиот рог опустошен од суша се искачи на 22 милиони, предупреди Светската програма за храна (WFP). ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова го изјави денеска украинскиот министер за инфраструктура Олександр Кубраков.Украинскиот извоз на жито значително се намали од почетокот на војната, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Уште еден брод со жито го напушти украинското пристаниште Черноморск, соопшти денеска турското министерство за одбрана, со што вкупниот број на бродови што ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Членките на Европската унија почнаа да ги повикуваат на кординиран разговор руските амбасадори во нивните престолнини по анексијата на Русија на четирите ...
сите 489 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште два брода со украинско жито и прехранбени производи отпловија за Етиопија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: