Ѝ се заканил на вработената и се обидел да одземе пари од обложувалница на Бит Пазар, но не успеал


На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи лишиле од слобода жител на селото Броштица во општина Центар Жупа бидејќи физички ја нападнал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 19.08.2022 во 20.45 часот пред угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го ...
| | веќе видена | слични

Двајца скопјани, на 21 и на 20 години, се приведени изминатата ноќ, откако при полициска контрола кај нив се пронајдени недозволени супстанции. Во петокот ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, приведено беше едно лице бидејќи кај него биле пронајдени таблети. Од МВР информираат дека станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На 18.08.2022 во 19.40 часот во Полициската станица Радовиш бил лишен од слобода Е.У.(33) од Радовиш, постапувајќи по пријава според која околу 18.45 часот во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи соопштува дека вчера, околу 16.35 часот, В.Д. (47) од Кавадарци во семејниот дом ја нападнал неговата сопруга со остар ...
| | веќе видена | слични

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѝ се заканил на вработената и се обидел да одземе пари од обложувалница на Бит Пазар, но не успеал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: