Пет проблеми кои ќе останат и по денешниот Меѓународен ден на младите


Медиумската застапеност, предизвиците и придобивките кои ги имаат од волонтерството, но и воопшто заинтересираноста на младите да волонтираат по одредени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски, вчеравечер се обрати на свечената церемонија на доделување на Наградата за младинско учество, што по повод Меѓународниот ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годинешни носители на наградата се актерката Изабела Јакимова, во индивидуална категорија, неформалната група на млади Младите на Една може (One Can Youth), во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Актерката Изабела Јакимова – во индивидуална категорија, Младите на Една може (One Can Youth) – во категорија за неформални групи на млади и здружението Гоу ...
| | веќе видена | слични

Тие се годинашните носители на Наградата за младинско учество. Признанијата им беа доделени вечерва по повод Светскиот ден на младите – 12 Август. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесетгодишната Ана Трпевска од Скопје го освои првото место на конкурсот за есеј на тема „Колку е дезинформација мојата информација“. Радио МОФ претходно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 383 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 439 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет проблеми кои ќе останат и по денешниот Меѓународен ден на младите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: