Тешка сообраќајна несреќа на патот Кочани-Крупиште, загина маж

3 копии
5 копии

До несреќата дошло кога се судриле камион, исто така управуван од тетовчанец, и автомобилот во кои жртвите биле сопатнички. Жртвите се на возраст од 53 и 75 ...
| | веќе видена | слични

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила утрово на патот Гостивар-Кичево кај селото Залас, загинаа две жени од Тетово, соопшти МВР. До несреќата дошло кога ...
| | веќе видена | слични

Две жени на возраст од 54 и 75 години починаа по сообрќајна незгода која се случила на магистралниот пат Гостивар-Кичево. - На 20.08.2022 година во 09,15 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 456 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 260 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајна несреќа на патот Кочани-Крупиште, загина маж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: