Курти: Јас сум премиер на надеж и напредок, а Вучиќ е претседател на страв и закани


Косовскиот премиер Албин Курти денеска потенцираше дека изјавите во Белград за убиства и насилство зборуваат „за нив и за нивната имагинација, а не за Косово“, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека Шпанија треба да ја признае независноста на неговата држава, затоа што, според него, случаите на Каталонија и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските војници во рамките на НАТО се распоредени по главните патишта на северот на Косово по неуспехот на преговорите во Брисел, јавува повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Случајот е класифициран како „предизвикување омраза и нетрпеливост“, објави порталот КоССев.Графитите „Не грижи се, ние сме тука“, „Северна бригада“, „Не грижи ...
| | веќе видена | слични

Во северно Косово осамнаа графити поради кои реагираа косовските власти. Графитите „Не грижи се, ние сме тука“, „Северна бригада“, „Не грижи се, те чекаме“ се ...
| | веќе видена | слични

Во денешното интервју за мадридски „Ел Паис”, што го пренесуваат медиумите во Приштина, Курти вели дека признавањето на косовската држава би ѝ помогнало на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, поранешниот премиер, Рамуш Харадинај вели дека е време Европската Унија да му го предаде на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот аналитичар и известувач на медиумите на групацијата „Коха“ од Брисел, Аугустин Паљокај вели дека во Европската Унија вчерашната средба меѓу ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил, оцени дека, иако многумина се разочарани што вчера во Брисел немаше напредок во дијалогот меѓу Белград и Приштина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Јас сум премиер на надеж и напредок, а Вучиќ е претседател на страв и закани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: