Тетовец (70) физички ја нападнал сопругата, користел и тврд предм


5 копии

20-годишно момче од Кичево, возејќи автомобил, вчера попладне удрило во повозрасна жена од градот, која починала на самото место, соопшти МВР. „На 19.08.2022 ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

На 18.08.2022 во 19.40 часот во Полициската станица Радовиш бил лишен од слобода Е.У.(33) од Радовиш, постапувајќи по пријава според која околу 18.45 часот во ...
| | веќе видена | слични

Доцна попладнево на улица„ Кузман Јосифоски-Питу“ во самото средиште на Кичево, се случи тешка сообраќајна несреќа во која по удар од автомобил смртно настрада ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи соопштува дека вчера, околу 16.35 часот, В.Д. (47) од Кавадарци во семејниот дом ја нападнал неговата сопруга со остар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата синоќа приведе тетовец кој пукал на свадба со оружје за кое не поседувал дозвола. „Приведен е А.А. од тетовско Седларево, поради сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 352 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 421 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец (70) физички ја нападнал сопругата, користел и тврд предм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: