Вучиќ: “Приштина подготвува ликвидација на Срби на северот на Косово“ (ВИДЕО)


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска предупреди дека приштинските власти „под превезот на борба против криминалот“ подготвуваат ликвидација на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека Шпанија треба да ја признае независноста на неговата држава, затоа што, според него, случаите на Каталонија и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските војници во рамките на НАТО се распоредени по главните патишта на северот на Косово по неуспехот на преговорите во Брисел, јавува повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Случајот е класифициран како „предизвикување омраза и нетрпеливост“, објави порталот КоССев.Графитите „Не грижи се, ние сме тука“, „Северна бригада“, „Не грижи ...
| | веќе видена | слични

Во северно Косово осамнаа графити поради кои реагираа косовските власти. Графитите „Не грижи се, ние сме тука“, „Северна бригада“, „Не грижи се, те чекаме“ се ...
| | веќе видена | слични

Во денешното интервју за мадридски „Ел Паис”, што го пренесуваат медиумите во Приштина, Курти вели дека признавањето на косовската држава би ѝ помогнало на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, поранешниот премиер, Рамуш Харадинај вели дека е време Европската Унија да му го предаде на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот аналитичар и известувач на медиумите на групацијата „Коха“ од Брисел, Аугустин Паљокај вели дека во Европската Унија вчерашната средба меѓу ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил, оцени дека, иако многумина се разочарани што вчера во Брисел немаше напредок во дијалогот меѓу Белград и Приштина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 538 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 182 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Мали се надежите дека овозможената субвенционирана, фиксна цена од 80 евра за мегават час ќе ги намали цените на голем дел од прехрамбените производи. ...
сите 324 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 124 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: “Приштина подготвува ликвидација на Срби на северот на Косово“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: