Лани сме добиле 6,5 милиони евра казна од ЕБОР за неградење на пругата кон Бугарија

Минатата година на Европската банка за обнова и развој сме му платиле 6,5 милиони евра казна во камати и трошоци за нереализирани средства поради договорен, а ...
| | веќе видена | слични

Парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата, зашато постојат индиции и сомнежи за криминал, најмногу при изградбата на автопатиштата Кичево – ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 16. август 2022 (ИНПРЕС) – Парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата, зашато постојат индиции и сомнежи за криминал, најмногу при ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели куса информација дека пропаднал прокет вреден повеќе од 2 милијарди евра. Причина за тоа, според кусата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Анализата на извршената ревизија на успешноста на „Задолжување на субјектите од јавниот сектор, степен на искористеност на кредитите и заемите, платени и ...
| | веќе видена | слични

Од Демократски сојуз бараат парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата. Ова го потенцираа во реакција испратена до медиумите по писмен пат. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ковачевски пред неколку недели говореше за изградба на пругата кон Бугарија, а пропуштил да каже дека поради неспособноста на неговата влада, Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Граѓаните ќе почекаат уште неколку неколку месеци, а можеби и години со започнување на изградбата на новите автопатишта Тетово- Гостивар- Кичево, потоа ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ посочуваат дека неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ повторно излезе на виделина со нереализирањето на планот за изградба на пругата кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 375 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 144 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Новите санкции се насочени кон поединци за кои австралиската влада вели дека го кршат меѓународното право за да ги легитимизираат руските акции во Украина ...
сите 557 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лани сме добиле 6,5 милиони евра казна од ЕБОР за неградење на пругата кон Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: