Coca-Cola Company загуби 190 милиони евра со напуштањето на рускиот пазар


„Старс Кафе“ ќе биде новиот руски пандан на „Старбакс“ и ќе се служи во 130 дуќани кои компанијата по 15 години работа ги напушти поради војната во Украина, ...
| | веќе видена | слични

Откако „Старбакс“ целосно се повлече од рускиот пазар, вчера во Москва започна со работа домашниот ланец на кафулиња „Старс кафе“ кој треба да претставува ...
| | веќе видена | слични

Рускиот рапер Тимати кој јавно го поддржува Путин повторно го отвори ланецот на кафулиња кој порано беше во сопственост на Старбакс под ново име, Старс Кафе, ...
| | веќе видена | слични

Новиот ланец на кафулиња во главниот град Москва се надева дека ќе го повтори успехот на Старбакс, на повеќе начини. Рускиот сопственик на ресторани Антон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Мекдоналдс денеска објави дека планира повторно да ги отвори своите ресторани во Украина во следните неколку месеци, што е прв сигнал за враќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојдовме со сите наши автобуси и остануваме до доцните попладневни часови за да види градоначалничата Данела Арсовска дека не се работи за педесетина автобуси, ...
сите 357 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 114 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 141 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Coca-Cola Company загуби 190 милиони евра со напуштањето на рускиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: