Како Тајванците се справуваат со воената закана од Кина?

Американскиот амбасадор во Пекинг Николас Бeрнс изјави денеска дека Кина мора да го убеди остатокот од светот дека не е „фактор на нестабилност“. Бeрнс додаде ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Американската влада најави дека ќе почне преговори со Тајван за склучување трговски договор. Информацијата беше објавена од американското Tрговско ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Убедлива победа на крајно десничарскиот блок во Италија. Десничарите кои ги предводеше Џорџа Малони имаат доволен број на гласови за контрола на двата дома на ...
сите 149 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни, топлинска енергија ќе има, рече денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.Тој информира дека е обезбеден и гас. – ...
сите 274 | | | веќе видена

Кремљ призна дека биле направени грешки во мобилизирањето на руските резервисти да се борат во Украина, во услови на растечко противење на јавноста. - Има ...
сите 326 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 160 | | | веќе видена

Неполна година Град Скопје стагнира, не се развива, не се реализираат нови проекти, а наследените се намерно стопирани. И сето тоа само заради одредени бизнис ...
сите 247 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Тајванците се справуваат со воената закана од Кина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: