Цената на бензинот во САД падна под 4 долари за галон

9 копии
4 копии

Растот на производствените цени во Германија во јули го достигнал новото највисоко ниво откако бирото за статистика пред повеќе од 70 години почнало да ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата се зголемија утринава на почетокот на трговијата, продолжувајќи го искачувањето во трет ден, бидејќи инвеститорите ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот се тргува претпазливо, бидејќи поради високата инфлација и зголемените каматни стапки вложувачите не се наклонети кон ризик, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

При претреси во гевгелиско вчера полицијата приведе две лица. Кај едното лице била пронајдена марихуана, а кај другото муниција, соопшти МВР. При претрес на ...
сите 538 | | | веќе видена

Додека Христијан Мицкоски молчи, јавноста очекува одговори за неговата улога во сомнителниот тендер од 136 милиони евра наменети за пречистителната станица во ...
сите 411 | | | веќе видена

Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи предвид дека ...
сите 323 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 232 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 102 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 70 | | | веќе видена

Унгарија не гледа причина да продолжи со усвојувањето на новиот пакет санкции против Русија, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто по ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на бензинот во САД падна под 4 долари за галон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: