Бензините поевтинуваат за два денари, цената на дизелот останува иста

3 копии
10 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република С.Македонија донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од вечерва на полноќ дизелот поскапува за два денари, и ќе се продава 92 денари по литар. Цената на ЕУРОСУПЕРОТ 95 и ЕУРОСУПЕРОТ 98 останува иста, односно 88,5 ...
| | веќе видена | слични

Oд вечерва на полноќ се зголемува цената на дизелот, дека цената на бензинот останува иста, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска, цената на дизел горивото се зголемува за два денара по литар. Малопродажните цени на бензините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 186 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 203 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 291 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поевтинуваат за два денари, цената на дизелот останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: