РКЕ ќе носи нова одлука за цените на горивата

2 копии
6 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република С.Македонија донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вечерва на полноќ дизелот поскапува за два денари, и ќе се продава 92 денари по литар. Цената на ЕУРОСУПЕРОТ 95 и ЕУРОСУПЕРОТ 98 останува иста, односно 88,5 ...
| | веќе видена | слични

Oд вечерва на полноќ се зголемува цената на дизелот, дека цената на бензинот останува иста, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 302 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ ќе носи нова одлука за цените на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: